„Doznanie – wzór morze” – wystawa kolekcji porcelanowych naczyń z niezwykłą historią.

Co się stanie, kiedy projektant spotka się z szefem kuchni i antropologiem? Co wyjdzie z połączenia ceramiki, jedzenia i badań naukowych? Powstanie dobrze zaprojektowany, całościowo przemyślany eating experience.

Trzy słowa: miska, morze, świętowanie. To właśnie je wzięli na warsztat studenci School of Form. W pracowni ceramicznej, pod okiem Arkadiusza Szweda, zaprojektowali trzy serie naczyń inspirowanych hasłami, otrzymanymi wcześniej od redakcji magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK. Mieli tylko 6 tygodni. Była to dla nich pierwsza w życiu okazja do pracy z porcelaną. Wszystko mogło pójść nie tak, bo to nieprzewidywalny i wymagający materiał. Efekty są jednak piękne. Nie zawsze bezbłędne, choć właśnie dlatego doskonałe.

Kolekcja miała swoją premierę podczas uroczystej kolacji wydawanej w czerwcu przez Tomasza Olewskiego, szefa kuchni w poznańskiej restauracji Concordia Taste. Specjalnie na tę okazję zaprojektował on smaki, które serwowane były podczas kolacji-wystawy na naczyniach stworzonych przez studentów. Połączenie doświadczeń kulinarnych z tymi z pracowni ceramicznej, zbudowało niepowtarzalny eating experience – kompleksowe doświadczanie jedzenia. Nie tylko samych dań, ale i praktyk.

Ta wyjątkowa kolekcja przyjechała z Poznania do Warszawy i będzie można ją zobaczyć w ogrodzie Villi Intrata w weekend 15-16 września od godziny 11.00 do 19.00. Oprowadzi po niej Arkadiusz Szwed – kierownik pracowni ceramicznej i wykładowca na specjalności domestic design w School of Form, zdradzając kulisy i historię jej powstawania.

Oprowadzanie z Arkadiuszem Szwedem odbędzie się w niedzielę 16.09.2018 r. o godz. 18.15.

18:15 Zbiórka i wspólny spacer z sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (ul. Klimczaka 2) do Villi Intraty gdzie odbędzie się oprowadzanie po wystawie “Doznanie – wzór morze”

Zapraszamy!