Hanna Werblan-Jakubiec

Rośliny, Owady i Miód . . .


Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego to miejsce, gdzie uczymy rozumienia otaczającej nas przyrody. Od 10 lat organizujemy rodzinne wydarzenie edukacyjne pt. „Rośliny, Owady i Miód” – pokazujemy świat dzikich zapylaczy, rośliny które im towarzyszą i nasze działania na rzecz zachowania przyjaznego dla owadów środowiska naturalnego. W tym roku, przy pomocy naszych partnerów postanowiliśmy połączyć „Rośliny, Owady i Miód” z nowym wydarzeniem – Warszawskim Festiwalem Kulinarnym.
Pomysł organizacji Festiwalu powstał w ramach projektu „Wielki Piknik”, w którym podejmujemy temat bezpieczeństwa żywnościowego. W projekcie jeden afrykański i 13 europejskich ogrodów botanicznych wspólnie toczą debatę o globalnych i lokalnych problemach żywnościowych i zapraszając mieszkańców swoich miast i krajów do wspólnego wypracowywania rozwiązań.
Podczas tegorocznego Festiwalu połączymy siły by zrozumieć wpływ tego co i jak jemy na
środowisko oraz tworzyć lokalną i przyjazną przyrodzie oraz ludziom kuchnię.

Hanna Werblan-Jakubiec i zespół Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego

Po co nam ten festiwal?

Grzegorz Łapanowski o Warszawskim Festiwalu Kulinarnym

Chcemy wspólnie szukać odpowiedzi na pytania – jaka jest przyszłość jedzenia? Jak możemy powstrzymać epidemię otyłości i nadwagi? Jak najlepiej dbać o nasze jedzeniowe tradycje? Jaka jest przyszłość małych rolników? Mówimy o przyszłości planety, rolnictwa i demokracji, o naszej przyszłości – jako obywateli, konsumentów, ludzi. To wielkie zaproszenie do debaty o tym w jakim świecie chcemy żyć i co chcemy jeść?

Wiem, że Polska jest krajem świetnego jedzenia. Czas to dostrzec, uwierzyć i zacząć działać. Czas zadbać o naszą ziemię i relację między nami.

 Czekamy na Ciebie z całą rodziną!

Grzegorz Łapanowski z zespołem Food Lab Studio i Fundacja Szkoła na Widelcu

Od pięciu lat Wzory wyznaczają nowy standard wystawienniczych wydarzeń w Warszawie. Wspieramy młodych rzemieślników i utalentowanych projektantów, pomagając zaistnieć im na rynku i spotkać pierwszych klientów. Bliskie nam są idee zrównoważonego rozwoju, ekologiczne podejście oraz wspieranie lokalnych, niewielkich rzemieślników. Doceniamy ich prace i staramy się aby nasze wydarzenia szerzyły świadomość wartości naszego naturalnego dziedzictwa i niezwykłego rzemiosła, jaki tworzą młodzi polscy projektanci.

Targi Designu WZORY

Jagoda Valkov, Aleksandra Pawelska i zespół WZORY
 

ORGANIZATORZY

/!\ error getUserIDFromUserName. /!\ error empty username or access token.